django - en to hr translation catalogue (28 entries)

en: Home
hr: Početna

en: Documentation
hr: Dokumentacija

en: Documentation bookmarklets
hr: Dokumentacija bookmarklets-a

en: Documentation for this page
hr: Dokumentacija za ovu stranicu

en: Jumps you from any page to the documentation for the view that generates that page.
hr: Preusmjeri te sa bilo koje stranice na dokumentaciju za taj prikaz (view) koji generira stranicu.

en: Tags
hr: Tagovi

en: Filters
hr: Filteri

en: Models
hr: Modeli

en: Please install docutils
hr: Molimo instalirajte docutils

en: Fields
hr: Polja

en: Field
hr: Polje

en: Description
hr: Opis

en: Templates
hr: Predlošci

en: Template: %(name)s
hr: Predložak: %(name)s

en: Template: "%(name)s"
hr: Predložak: "%(name)s"

en: (does not exist)
hr: (ne postoji)

en: Back to Documentation
hr: Povratak na dokumentaciju

en: Templates:
hr: Predlošci:

en: Boolean (Either True or False)
hr: Boolean (True ili False)

en: Field of type: %(field_type)s
hr: Polje tipa: %(field_type)s

en: view:
hr: prikaz:

en: App %(app_label)r not found
hr: Aplikacija %(app_label)r nije pronađena

en: Model %(model_name)r not found in app %(app_label)r
hr: Model %(model_name)r nije pronađen u aplikaciji %(app_label)r

en: the related `%(app_label)s.%(data_type)s` object
hr: povezani `%(app_label)s.%(data_type)s` objekt

en: related `%(app_label)s.%(object_name)s` objects
hr: povezani `%(app_label)s.%(object_name)s` objekti

en: all %s
hr: svi %s

en: number of %s
hr: broj %s

en: %s does not appear to be a urlpattern object
hr: izgleda da %s nije urlpattern objekt
