django - en to ia translation catalogue (20 entries)

en: Home
ia: Initio

en: Documentation for this page
ia: Documentation pro iste pagina

en: Jumps you from any page to the documentation for the view that generates that page.
ia: Transporta vos ab omne pagina al documentation pro le visualisation que genera ille pagina.

en: Tags
ia: Etiquettas

en: Filters
ia: Filtros

en: Models
ia: Modellos

en: Views
ia: Visualisationes

en: Templates
ia: Patronos

en: Boolean (Either True or False)
ia: Booleano (ver o false)

en: Field of type: %(field_type)s
ia: Campo de typo: %(field_type)s

en: tag:
ia: etiquetta:

en: filter:
ia: filtro:

en: view:
ia: visualisation:

en: Model %(model_name)r not found in app %(app_label)r
ia: Modello %(model_name)r non trovate in application %(app_label)r

en: model:
ia: modello:

en: the related `%(app_label)s.%(data_type)s` object
ia: le objecto `%(app_label)s.%(data_type)s` connexe

en: related `%(app_label)s.%(object_name)s` objects
ia: objectos `%(app_label)s.%(object_name)s` connexe

en: all %s
ia: tote le %s

en: number of %s
ia: numero de %s

en: %s does not appear to be a urlpattern object
ia: %s non pare esser un objecto urlpattern
