django - en to tr translation catalogue (66 entries)

en: Administrative Documentation
tr: Yönetimsel Belgeler

en: Home
tr: Giriş

en: Documentation
tr: Belgeler

en: Bookmarklets
tr: Bookmarklet'ler

en: Documentation bookmarklets
tr: Belge bookmarklet'leri

en: To install bookmarklets, drag the link to your bookmarks toolbar, or right-click the link and add it to your bookmarks. Now you can select the bookmarklet from any page in the site.
tr: Bookmarklet'leri yüklemek için, bağlantıyı yer imleri araç çubuğuna sürükleyin ya da bağlantıya sağ tıklayın ve yer imlerinize ekleyin. Artık sitedeki herhangi bir sayfadan bookmarklet seçebilirsiniz.

en: Documentation for this page
tr: Bu sayfa için belgeler

en: Jumps you from any page to the documentation for the view that generates that page.
tr: Sizi, bu sayfayı oluşturan görünüm için herhangi bir sayfadan  belgelere atlatır.

en: Tags
tr: Etiketler

en: List of all the template tags and their functions.
tr: Tüm şablon etiketlerinin ve işlevlerinin listesi.

en: Filters
tr: Süzgeçler

en: Filters are actions which can be applied to variables in a template to alter the output.
tr: Süzgeçler, çıktıyı değiştirmek için bir şablondaki değişkenlere uygulanabilen eylemlerdir.

en: Models
tr: Modeller

en: Models are descriptions of all the objects in the system and their associated fields. Each model has a list of fields which can be accessed as template variables
tr: Modeller, sistemdeki nesnelerin ve ilişkilendirilmiş alanlarının tümünün tanımlarıdır. Her model, şablon değişkenleri olarak erişilebilen alanların bir listesine sahiptir.

en: Views
tr: Görünümler

en: Each page on the public site is generated by a view. The view defines which template is used to generate the page and which objects are available to that template.
tr: Ortak sitedeki her sayfa, bir görünüm tarafından oluşturulur. Görünüm, sayfayı oluşturmak için hangi şablonun kullanılacağını ve bu şablon için hangi nesnelerin kullanılabilir olacağını tanımlar.

en: Tools for your browser to quickly access admin functionality.
tr: Tarayıcınızın yönetici işlevselliğine hızlıca erişebilmesi için araçlar

en: Please install docutils
tr: Lütfen docutils'i yükleyin

en: The admin documentation system requires Python's <a href="%(link)s">docutils</a> library.
tr: Yönetici belge sistemi, Python'un <a href="%(link)s">docutils</a> kütüphanesini gerektirir.

en: Please ask your administrators to install <a href="%(link)s">docutils</a>.
tr: Lütfen yöneticilerinizden <a href="%(link)s">docutils</a> yüklemesini isteyin.

en: Fields
tr: Alanlar

en: Field
tr: Alan

en: Type
tr: Tür

en: Description
tr: Açıklama

en: Methods with arguments
tr: Bağımsız değişkenleri olan yöntemler

en: Method
tr: Yöntem

en: Arguments
tr: Bağımsız değişkenler

en: Back to Model Documentation
tr: Model Belgelerine Geri Dön

en: Model documentation
tr: Model belgeleri

en: Model groups
tr: Model grupları

en: Templates
tr: Şablonlar

en: Template: %(name)s
tr: Şablon: %(name)s

en: Template: "%(name)s"
tr: Şablon: "%(name)s"

en: Search path for template "%(name)s":
tr: "%(name)s" şablonu için arama yolu:

en: (does not exist)
tr: (mevcut değil)

en: Back to Documentation
tr: Belgelere Geri Dön

en: Template filters
tr: Şablon süzgeçleri

en: Template filter documentation
tr: Şablon süzgeci belgeleri

en: Built-in filters
tr: Yerleşik süzgeçler

en: To use these filters, put <code>%(code)s</code> in your template before using the filter.
tr: Bu süzgeçleri kullanmak için, süzgeci kullanmadan önce şablonunuzun içine <code>%(code)s</code> yerleştirin.

en: Template tags
tr: Şablon etiketleri

en: Template tag documentation
tr: Şablon etiketi belgeleri

en: Built-in tags
tr: Yerleşik etiketler

en: To use these tags, put <code>%(code)s</code> in your template before using the tag.
tr: Bu etiketleri kullanmak için, etiketi kullanmadan önce şablonunuzun içine <code>%(code)s</code> yerleştirin.

en: View: %(name)s
tr: Görünüm: %(name)s

en: Context:
tr: Bağlam:

en: Templates:
tr: Şablonlar:

en: Back to Views Documentation
tr: Görünümler Belgelerine Geri Dön

en: View documentation
tr: Belgeleri görüntüle

en: Jump to namespace
tr: İsim alanına atla

en: Empty namespace
tr: Boş isim alanı

en: Views by namespace %(name)s
tr: %(name)s isim alanına göre görünümler

en: Views by empty namespace
tr: Boş isim alanına göre görünümler

en: 
        View function: <code>%(full_name)s</code>. Name: <code>%(url_name)s</code>.
tr: 
        Görünüm işlevi: <code>%(full_name)s</code>. Adı: <code>%(url_name)s</code>.

en: Boolean (Either True or False)
tr: Boolean (Ya True ya da False)

en: Field of type: %(field_type)s
tr: Alan türü: %(field_type)s

en: tag:
tr: etiket:

en: filter:
tr: süzgeç:

en: view:
tr: görünüm:

en: App %(app_label)r not found
tr: %(app_label)r uygulaması bulunamadı

en: Model %(model_name)r not found in app %(app_label)r
tr: %(app_label)r uygulamasında %(model_name)r modeli bulunamadı

en: the related `%(app_label)s.%(data_type)s` object
tr: İlgili `%(app_label)s.%(data_type)s` nesnesi

en: related `%(app_label)s.%(object_name)s` objects
tr: ilgili `%(app_label)s.%(object_name)s` nesneleri

en: all %s
tr: tüm %s

en: number of %s
tr: %s sayısı

en: %s does not appear to be a urlpattern object
tr: %s, bir urlpattern nesnesi olarak görünmüyor
