django - en to gd translation catalogue (67 entries)

en: Administrative Documentation
gd: Docamaideadh na rianachd

en: Home
gd: Dhachaigh

en: Documentation
gd: Docamaideadh

en: Documentation bookmarklets
gd: Bookmarklets an docamaididh

en: To install bookmarklets, drag the link to your bookmarks toolbar, or right-click the link and add it to your bookmarks. Now you can select the bookmarklet from any page in the site.
gd: Gus bookmarklet a stàladh, slaodaich an ceangal gu bàr-inneal nan comharran-lìn agad no dèan briogadh deas air a’ cheangal is cuir e ris na comharran-lìn agad. ’S urrainn dhut am bookmarklet a thaghadh o duilleag sam bith san làrach an uairsin.

en: Documentation for this page
gd: Docamaideadh airson na duilleige seo

en: Jumps you from any page to the documentation for the view that generates that page.
gd: Gearraidh tu leum o duilleag sam bith dhan docamaideadh airson an t-seallaidh a ghineas an duilleag sin.

en: Tags
gd: Tagaichean

en: List of all the template tags and their functions.
gd: Liosta dhe thagaichean nan ùrlaran uile ’s dhe na foincseanan a th’ aca.

en: Filters
gd: Criathragan

en: Filters are actions which can be applied to variables in a template to alter the output.
gd: ’S e gnìomhan a tha sna criathragan as urrainn dhut cur an sàs air caochladairean ann an teamplaid gus an t-às-chur atharrachadh.

en: Models
gd: Modailean

en: Models are descriptions of all the objects in the system and their associated fields. Each model has a list of fields which can be accessed as template variables
gd: ’S e tuairisgeulan air a h-uile oibseact san t-siostam ’s air na raointean co-cheangailte riutha-san a tha sna modailean. Tha liosta dhe raointean aig gach modail as urrainn dhut inntrigeadh mar chaochladairean teamplaide.

en: Views
gd: Seallaidhean

en: Each page on the public site is generated by a view. The view defines which template is used to generate the page and which objects are available to that template.
gd: Thèid gach duilleag air an làrach phoblach a ghintinn le sealladh. Mìnichidh an sealladh dè an teamplaid a thèid a chleachdadh gus an duilleag a ghintinn agus dè na h-oibseactan as urrainn dhan teamplaid ud a chleachdadh.

en: Tools for your browser to quickly access admin functionality.
gd: Innealan airson a’ bhrabhsair agad gus gnìomhan nan rianairean inntrigeadh gu luath.

en: Please install docutils
gd: Stàlaich docutils

en: The admin documentation system requires Python's <a href="%(link)s">docutils</a> library.
gd: Tha siostam docamaideadh na rianachd feumach air an leabharlann <a href="%(link)s">docutils</a> aig Python.

en: Please ask your administrators to install <a href="%(link)s">docutils</a>.
gd: Iarr air na rianairean agad gun stàlaich iad <a href="%(link)s">docutils</a>.

en: Model: %(name)s
gd: Modail: %(name)s

en: Fields
gd: Raointean

en: Field
gd: Raoin

en: Type
gd: Seòrsa

en: Description
gd: Tuairisgeul

en: Methods with arguments
gd: Modhan le argamaidean

en: Method
gd: Modh

en: Arguments
gd: Argamaidean

en: Back to Model Documentation
gd: Till gu docamaideadh modail

en: Model documentation
gd: Docamaideadh modail

en: Model groups
gd: Buidhnean modail

en: Templates
gd: Teamplaidean

en: Template: %(name)s
gd: Teamplaid: %(name)s

en: Template: "%(name)s"
gd: Teamplaid: “%(name)s”

en: Search path for template "%(name)s":
gd: Slighe-luirg airson teamplaid “%(name)s”:

en: (does not exist)
gd: (chan eil e ann)

en: Back to Documentation
gd: Till gun docamaideadh

en: Template filters
gd: Criathragan teamplaid

en: Template filter documentation
gd: Docamaideadh air criathragan teamplaid

en: Built-in filters
gd: Criathragan ’na bhroinn

en: To use these filters, put <code>%(code)s</code> in your template before using the filter.
gd: Gus na criathragan seo a chleachdadh, cuir <code>%(code)s</code> san teamplaid agad mus cleachd thu a’ chriathrag.

en: Template tags
gd: Tagaichean teamplaid

en: Template tag documentation
gd: Docamaideadh air tagaichean teamplaid

en: Built-in tags
gd: Tagaichean ’na bhroinn

en: To use these tags, put <code>%(code)s</code> in your template before using the tag.
gd: Gus na tagaichean seo a chleachdadh, cuir <code>%(code)s</code> san teamplaid agad mus cleachd thu an taga.

en: View: %(name)s
gd: Sealladh: %(name)s

en: Context:
gd: Co-theacsa:

en: Templates:
gd: Teamplaidean:

en: Back to Views Documentation
gd: Till gu docamaideadh nan seallaidhean

en: View documentation
gd: Docamaideadh nan seallaidhean

en: Jump to namespace
gd: Gearr leum dhan ainm-spàs

en: Empty namespace
gd: Ainm-spàs falamh

en: Views by namespace %(name)s
gd: Seallaidhean a-rèir ainm-spàs %(name)s

en: Views by empty namespace
gd: Seallaidhean a-rèir an ainm-spàis fhalaimh

en: 
        View function: <code>%(full_name)s</code>. Name: <code>%(url_name)s</code>.
gd: 
        Foincsean seallaidh: <code>%(full_name)s</code>. Ainm: <code>%(url_name)s</code>.

en: Boolean (Either True or False)
gd: Booleach (True no False)

en: Field of type: %(field_type)s
gd: Raon dhen t-seòrsa: %(field_type)s

en: tag:
gd: taga:

en: filter:
gd: criathrag:

en: view:
gd: sealladh:

en: App %(app_label)r not found
gd: Cha deach aplacaid %(app_label)r a lorg

en: Model %(model_name)r not found in app %(app_label)r
gd: Cha deach modail %(model_name)r a lorg ann an aplacaid %(app_label)r

en: model:
gd: modail:

en: the related `%(app_label)s.%(data_type)s` object
gd: an t-oibseact `%(app_label)s.%(data_type)s` dàimheach

en: related `%(app_label)s.%(object_name)s` objects
gd: na h-oibseactan `%(app_label)s.%(object_name)s` dàimheach

en: all %s
gd: a h-uile %s

en: number of %s
gd: àireamh dhe %s

en: %s does not appear to be a urlpattern object
gd: Chan eil coltas oibseact urlpattern air %s
