django - en to sq translation catalogue (66 entries)

en: Administrative Documentation
sq: Dokumentim Administrimi

en: Home
sq: Hyrje

en: Documentation
sq: Dokumentim

en: Bookmarklets
sq: Bookmarklet-e

en: Documentation bookmarklets
sq: Bookmarklet-e Dokumentimi

en: To install bookmarklets, drag the link to your bookmarks toolbar, or right-click the link and add it to your bookmarks. Now you can select the bookmarklet from any page in the site.
sq: Që të instaloni bookmarklet-e, tërhiqeni lidhjen te paneli juaj i faqerojtësve, ose djathtasklikoni lidhjen dhe shtojeni te faqerojtësit tuaj. Tani mund ta përzgjidhni bookmarklet-in prej cilësdo faqe te sajti.

en: Documentation for this page
sq: Dokumentim për këtë faqe

en: Jumps you from any page to the documentation for the view that generates that page.
sq: Nga cilado faqe ju kalon te dokumenti që prodhon atë faqe, për ta parë.

en: Tags
sq: Etiketa

en: List of all the template tags and their functions.
sq: listë e krejt etiketave të gjedheve dhe funksionet e tyre.

en: Filters
sq: Filtra

en: Filters are actions which can be applied to variables in a template to alter the output.
sq: Filtrat janë veprime që mund të zbatohen mbi ndryshoret në një gjedhe për të ndryshuar përfundimet e saj.

en: Models
sq: Modele

en: Models are descriptions of all the objects in the system and their associated fields. Each model has a list of fields which can be accessed as template variables
sq: Modelet janë përshkrime të krejt objekteve në sistem dhe fushave përshoqëruar me to. Çdo model ka një listë fushash të cilat mund të përdoren si ndryshore gjedheje

en: Views
sq: Parje

en: Each page on the public site is generated by a view. The view defines which template is used to generate the page and which objects are available to that template.
sq: Çdo faqe në sajtin publik prodhohet nga ajo që quhet skenë. Skena përcakton cila gjedhe përdoret për të prodhuar faqen dhe cilët objekte mund të kihen për atë gjedhe.

en: Tools for your browser to quickly access admin functionality.
sq: Mjete që shfletuesi juaj të përdorë me shpejtësi funksione administrimi.

en: Please install docutils
sq: Ju lutemi, instaloni docutils

en: The admin documentation system requires Python's <a href="%(link)s">docutils</a> library.
sq: Sistemi i dokumentimit të administrimeve lyp librarinë <a href="%(link)s">docutils</a> të Pitonit.

en: Please ask your administrators to install <a href="%(link)s">docutils</a>.
sq: Ju lutemi, kërkojuni përgjegjësve të sistemit të instalojnë <a href="%(link)s">docutils</a>.

en: Fields
sq: Fusha

en: Field
sq: Fushë

en: Type
sq: Lloj

en: Description
sq: Përshkrim

en: Methods with arguments
sq: Metoda me argumente

en: Method
sq: Metodë

en: Arguments
sq: Argument

en: Back to Model Documentation
sq: Mbrapsht te Dokumentimi i Modelit

en: Model documentation
sq: Dokumentim modeli

en: Model groups
sq: Grupe modeli

en: Templates
sq: Gjedhe

en: Template: %(name)s
sq: Gjedhe: %(name)s

en: Template: "%(name)s"
sq: Gjedhe: "%(name)s"

en: Search path for template "%(name)s":
sq: Shteg kërkimesh për gjedhen "%(name)s":

en: (does not exist)
sq: (nuk ekziston)

en: Back to Documentation
sq: Mbrapsht te Dokumentimi

en: Template filters
sq: Filtra gjedhesh

en: Template filter documentation
sq: Dokumentim filtrash gjedheje

en: Built-in filters
sq: Filtra të brendshëm

en: To use these filters, put <code>%(code)s</code> in your template before using the filter.
sq: Për të përdorur këta filtra, vendosni te gjedhja juaj <code>%(code)s</code> përpara se të përdorni filtrin.

en: Template tags
sq: Etiketa gjedhesh

en: Template tag documentation
sq: Dokumentim etikatash gjedheje

en: Built-in tags
sq: Etiketa të brendshme

en: To use these tags, put <code>%(code)s</code> in your template before using the tag.
sq: Për të përdorur këto etiketa, vendosni te gjedhja juaj <code>%(code)s</code> përpara se të përdorni etiketën.

en: View: %(name)s
sq: Shiheni: %(name)s

en: Context:
sq: Kontekst:

en: Templates:
sq: Gjedhe:

en: Back to Views Documentation
sq: Mbrapsht te Dokumentimi i Skenave

en: View documentation
sq: Dokumentim Skenash

en: Jump to namespace
sq: Kalo te emërhapësira

en: Empty namespace
sq: Emërhapësirë e zbrazët

en: Views by namespace %(name)s
sq: Skena me emërhapësirë %(name)s

en: Views by empty namespace
sq: Skena me emërhapësirë të zbrazët

en: 
        View function: <code>%(full_name)s</code>. Name: <code>%(url_name)s</code>.
sq: 
        Funksion skene: <code>%(full_name)s</code>. Emër: <code>%(url_name)s</code>.

en: Boolean (Either True or False)
sq: Buleane (Ose True, ose False)

en: Field of type: %(field_type)s
sq: Fushë e llojit: %(field_type)s

en: tag:
sq: etiketë:

en: filter:
sq: filtër:

en: view:
sq: parje:

en: App %(app_label)r not found
sq: S’u gjet dot zbatimi %(app_label)r

en: Model %(model_name)r not found in app %(app_label)r
sq: S’u gjet modeli %(model_name)r në zbatimin %(app_label)r

en: the related `%(app_label)s.%(data_type)s` object
sq: objekti i afërt `%(app_label)s.%(data_type)s`

en: related `%(app_label)s.%(object_name)s` objects
sq: objektet e afërta `%(app_label)s.%(object_name)s`

en: all %s
sq: krejt %s

en: number of %s
sq: numër i %s

en: %s does not appear to be a urlpattern object
sq: %s nuk duket të jetë një objekt urlpattern
